Чи необхідна віза нотаріуса для засвідчення підписів всіх членів ОСББ на статуті?

Установчими зборами приймаються рішення про формування об'єднання і затвердження статуту. Останній формують, спираючись на типовий статут, затверджений наказом Держкомітету України з питань ЖКХ від 27.08.03 № 141 “Про затвердження типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і не житлових приміщень та управителя”. 
Оформлювати та реєструвати усі документи, що засвідчують створення ОСББ можно на безоплатній основі, за процедурою, встановленою постановою КМУ “Про реалізацію Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 11.10.02 № 1521 (зі змінами). 
Державну реєстрацію ОСББ проводить орган місцевого самоврядування за місцем знаходження об`єкту (багаквартирний дім). Представники органів місцевого самоврядування мають сприяти створенню ОСББ (Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні"). 
Закон про ОСББ не передбачає обов`язкову наявність підписів всіх членів об'єднання на статуті та візи нотаріуса на підписах учасників установчих зборів, які підтверджують затвердження базового документу кожного ОСББ. 
Наразі, норми закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 01.07.04,  щодо необхідності та нотаріального посвідчення підписів членів ОСББ на статуті суперечать нормам Закону України "Про ОСББ". Деякі експерти вважають, що вимоги Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо підписання статуту всіма членами об'єднання та нотаріального посвідчення їх підписів не стосуються ОСББ, оскільки формування і реєстрація регулюється окремим законом.