Можливе створювання ОСББ на декілька будинків?

За чинним законодавством з питань формування та діяльності ОСББ, в країні вживається термін "об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". Це говорить про можливість об`єднання в одне ОСББ виключно співвласників одного багатоквартирного будинку. 
Але, оскільки закон ще підлягає доопрацюванню,  відсутні  прямі вказівки на заборону формування ОСББ шляхом об'єднання співвласників більшої кількості багатоквартирних будинків. 
За законом, ОСББ є юридичною особоюа, яку створили власники для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна. 
За ч. 3 Ст. 4 «Закону про ОСББ»: "в одному житловому комплексі може бути створене тільки одне об'єднання". 
Також, поняття "житловий комплекс" (Ст.1 «Закону про ОСББ») - є "єдиним комплексом нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком або його частиною разом із спорудами та інженерними мережами, які утворюють цілісний майновий комплекс". Наприклад, у двох чи більше будинків є спільна котельня, дитячий майданчик, мережі, під'їзд для автомобілів та ін.). В такій ситуації "відокремлення" об`єктів неможливе тому їх розглядають як складові єдиного житлового комплексу.
Ст. 7 «Закону про ОСББ» підтверджує можливість формування ОСББ власниками квартир у різних будинках: вимагає в статуті ОСББ визначення підстави та порядку злиття об'єднання (якщо Закон дозволяє можливість злиття двох ОСББ двох будинків, за логікою, ОСББ може об'єднувати мешканців більше ніж одного будинку). 
Ст. 5 Закону України "Про ОСББ" передбачена можливість реорганізувати житлово-будівельні кооперативі в ОСББ. А зазначені кооперативи мають право об'єднувати мешканців кількох будинків.  
Наразі всі двозначні положення доопрацьовуються.