Члени ОСББ, хто вони?

Членство в ОСББ надається фізичній або юридичній особі - власнику квартири (квартир) або приміщення (приміщень) у багатоквартирному будинку. 
   Згідно ст. 9 Закону про ОСББ, членом об'єднання стають добровільно. Це можливо зробити:
•    одночасно із створенням об'єднання при проведенні установчих зборів,
•    індивідуально (за письмовою заявою), в будь-який момент. 
    Членство в об'єднанні розпочинається після згоди об'єднання. Порядок прийняття до ОСББ визначений у статуті. 
    Припинити членство в ОСББ можливо на підставі поданої письмової заяви власника приміщення або за інших підстав, зазначенних у статуті об'єднання. 
    Власники приміщень житлового комплексу, які не є членами ОСББ, можуть укладати з об'єднанням угоди про співпрацю та дії у спільних інтересах. 
    Більшість ОСББ вважають своїми членами всіх співвласників багатоквартирного будинку, але це не правильно. Правління ОСББ має сформувати реєстр членів об'єднання. Для цього правління збирає у співвласників відповідні заяви та правопідтверджуючі документи (це допоможе належно оформити членство співвласників в ОСББ). Краще це робити протягом загальних зборів, на яких вирішуються важливі питання діяльності ОСББ (капитальний ремонт, об`єми внесків і платежів членів об'єднання тощо). 
Загальне оголошення та особисті повідомленея про скликання загальних зборів обов'язково інформує, що подання заяви та копій правовстановлюючих документів на квартиру є необхідною умовою визнання співвласника членом ОСББ, що надає йому право голосувати (подання заяв та копій документів власникам займає певний час, тому таке повідомлення необхідно здійснити заздалегідь –за два місяці до дати зборів).