Чи вважаються розподілом доходу (прибутків) виплати неприбуткової організації на користь засновників?

Чи вважаються розподілом доходу (прибутків) виплати неприбуткової організації на користь засновників? Згідно з пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Тобто статут неприбуткової організації має містити відомості, зокрема, про мету (цілі) та напрями її діяльності, а також заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Не вважаються розподілом доходу (прибутків) виплати неприбуткової організації на користь засновників (учасників), працівників, членів органів управління такої організації та інших пов’язаних з ними осіб, якщо такі витрати є фінансуванням видатків на своє утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами такої неприбуткової організації.

(Лист ДФС України від 17.02.2017 р. № 3340/6/99-99-15-02-02-15)



← Предыдущая заметка
Первый в Украине ЭСКО-инвестор уже вернул вложенные им средства в энергосервис
→ Следующая заметка
Владелец солнечной станции на крыше пятиэтажки зарабатывает на ней по 1700 грн в месяц