Нацрегулятор представив нові тарифи на розподіл природного газу

Нацрегулятор представив нові тарифи на розподіл природного газу 21 квітня у приміщенні НКРЕКП відбулись обговорення додаткових заходів захисту споживачів природного газу при відокремленні рахунків за газ як товару та тарифів на послуги розподілу природного газу як плати за потужність.

Національна комісія запропонувала ввести строком до 1 жовтня 2017 року такі тарифи на розподіл природного газу:

  • для лічильників типу G1.6 – 7,74 грн/міс;
  • для лічильників типу G2.5 – 12,49 грн/міс.

Протягом цього періоду НКРЕКП перегляне за має встановити зменшення тарифів на теплопостачання у середньому на 5 % за Гкал.

Після 1 жовтня 2017 року знову будуть діяти тарифи на розподіл, які були прийняті 28 березня 2017 року.

Оскільки виробничо технологічні втрати (ВТВ) та витрати в структурі тарифу на розподіл складають 38 %, Громадянська мережа ОПОРА наголосила на необхідності перевірки якісних показників впровадження інвестиційної програми газорозподільчими підприємствами, особливо на зменшення ВТВ.

ОПОРА проаналізувала фактичні та нормовані ВТВ щодо 15 підприємств та виявила, що у порівнянні із 2015 роком нормовані втрати та витрати зросли приблизно на 34 %, а фактичні ВТВ на 6 % більші рівня 2014 року. У грошових втратах це складає близько 3,1 млрд грн.

Тому Громадянська Мережа ОПОРА запропонувала проаналізувати виконання інвестиційних програм на предмет якісного зниження ВТВ, адже в новому тарифі з 1 жовтня передбачається збільшення фінансування витрат на капітальне вкладення вдвічі.

Перед збільшенням тарифів необхідно розуміти, куди були спрямовані кошти інвестиційних програм та яка якість їхньої реалізації у минулих періодах. Тільки після встановлення кількісного та якісного контролю над впровадженням інвестиційних програм та діяльності ліцензіатів, споживачі дійсно відчують покращення надання послуг та отримають справедливі тарифи.

Джерело: Житло← Предыдущая заметка
1+1 Неперебірливі
→ Следующая заметка
С 1 мая розничные тарифы на электроэнергию сформируют по-новому