Скільки субсідіанти заплатять за тепло в новому опалювальному сезоні

Чиновники припускають, що в наступному опалювальному сезоні збільшиться не тільки кількість сімей, які отримують субсидії, а й відсоток нарахувань по ЖКП, який повинні будуть сплатити субсідіанти.

В травні 2016 року в Україні 6 млн домогосподарств отримували субсидії, але, за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, в опалювальному сезоні 2016-2017 років кількість субсідіантов збільшиться до 9 млн. На сьогоднішній день в Україні налічується 15 млн домогосподарств. Причиною збільшення кількості домогосподарств-субсідіантов є підвищення тарифів на природний газ.

Як стало відомо Domik.ua, до 15% збільшиться відсоток нарахувань, який будуть оплачувати споживачі, які отримують компенсацію. Чиновник зазначив, що країна не може покривати 100% витрат субсідіантов на оплату комунальних послуг. Винятком є ​​ті громадяни, які отримують пільги.

Читайте також: Невикористані субсидії повернуть бюджету

За словами глави відомства, Україна має намір повторити досвід Польщі і Словаччини, де були підвищені тарифи до ринкових, при цьому влада направила всі зусилля на підвищення рівня доходів громадян. При цьому збільшення розміру мінімальних зарплат і пенсій поки не передбачається. У зв'язку з чим виникає питання — як споживачі оплачуватимуть подорожчали ЖКП при нинішньому рівні доходу? Адже до кінця 2016 року відчутних змін в доходах українців не передбачається, а тепло вже подорожчало на 90% і з листопада доведеться оплачувати «поважчали» квитанції.

Джерело: domik.ua← Предыдущая заметка
В Запорожье стартовал отопительный сезон
→ Следующая заметка
Відтепер споживачі централізованого опалення сплачуватимуть за фактично спожиті послуги