«Запоріжгаз» відмовився встановлювати квартирні лічильники газу

Комерційний директор ПАТ «Запоріжгаз» Антон Кій завітав в муніципальний прес-центр «МТМ», щоб зняти питання щодо «гарячої» теми: встановлення загальнобудинкових лічильників газу. Як відомо, монтаж приладів обліку в будинках міста проходить зі скандалами, часто мешканці блокують монтажні роботи та навіть самовільно демонтують встановлене обладнання. Так було в багатоквартирному будинку на вулиці Хортицьке шоссе, 32.

Антон Кій розповів, що В Запоріжжі досі не встановлені прилади обліку для 207 тисяч абонентів. Лічильники газу встановлюють по спеціальній інвестиційній програмі, яка відбувається в два етапи. Спочатку мають бути встановлені квартирні (індивідуальні) прилади обліку, потім — загальнобудинкові. Перших вже встановили 10 тисяч штук, має бути встановлено ще 7 тисяч, але їх не ставитимуть. Комерційний директор заявив, що «Запоріжгаз» більше неспроможний встановлювати індивідуальні прилади обліку, бо немає на це ні грошей, ні часу. Всі абоненти газу, згідно постанови Кабміну, до 1 січня 2018 року мають бути забезпечені лічильниками. Підприємство начебто немає на це коштів (хоча в тарифі відведені гроші на прилади обліку) і пропонує швиденько вставити загальнобудинкові лічильники і так вирішити проблему. Їх має бути встановлено 2 138 штук.

Далі прес-конференція перейшла у гарячу стадію — журналісти та представники ОСББ почали задавати запитання. Одна з присутніх журналісток нагадала Кію, що міністр соціальної політики Андрій Рева нещодавно, 14 серпня, на прес-конференції заявив, що закон вимагає поквартирного обліку, а значить мають встановлюватися індивідуальні лічильники. Якщо так, то ПАТ «Запоріжгаз» порушує закон і нав’язує абонентам свої умови. На це директор «Запоріжгазу» відповів, що в законі немає такого поняття «індивідуальні» чи «квартирні» і слова Реви він коментувати не буде.

Кій додав, що не дивлячись на спротив мешканців загальнобудинковий лічильник все одно буде встановлюватись. При цьому, директор наголошує, що «Запоріжгаз» працює в межах закону. Він прокоментував шантаж та відключення абонентів за відмову від загальнобудинкового прибору лічильника. Як відомо, були зафіксовані випадки відключення будинків з вимогою до мешканців погодитись на умови «Запоріжгазу». Кій відповів, що йому про подібні випадки нічого не відомо, хоча на комісії по депутатській комісії по життєзабезпеченню за присутності Кія це питання піднімалось.

Також директор прокоментував санкції за відмову від загальнобудинкового лічильника. Він повідомив, що «Запоріжгаз» згідно «Кодексу газорозподільчих систем» має право покарати жителів будинку за небажання встановлювати загальний прилад обліку. Підприємство «непокірним» піднімає тариф з 4,4 грн за куб до 9,8 грн.

Директору підприємства розлючені активісти намагались задати ще чимало запитань, але прес-конференція перетворилась в балаган та й час її проведення вже вичерпався. Люди перекрикували один одного, звинувачуючи «Запоріжгаз» в грабунку запоріжців та вимагаючи відповідей на свої чисельні запитання. По завершенню прес-конференції люди за межами залу обступили Антона Кія та продовжили суперечку.

Олександр Побіл
regionnews.net/ua/20/09/2016/17:51:58→ Следующая заметка
В Запорожье стартовал отопительный сезон