Нульові звіти - подавати чи ні?

Неприбуткова організація не провадить господарську діяльність, а здійснює виключно волонтерську та безкоштовну діяльність. Чи має право така організація відповідно до ст. 49 Податкового кодексу не подавати нульові звіти до податкової інспекції?


Волонтерська діяльність — добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги (ст. 1 Закону № 3236).

Водночас п. 3 ст. 23 Закону № 4572 встановлено, що громадське об’єднання зі статусом юридичної особи зобов’язане вести бухгалтерський облік, фінансову та статистичну звітність, бути зареєстрованим в контролюючих органах та сплачувати до бюджету обов’язкові платежі відповідно до закону. Надання громадським об’єднанням, створеним ними юридичним особам (товариствам, підприємствам) пільг, у тому числі з оподаткування, здійснюється на підставах та в порядку, визначених законом.

Таким чином, у разі здійснення діяльності, передбаченої статутом громадської організації, у тому числі волонтерської, що здійснюється від імені такої організації, така організація зобов’язана вести бухгалтерський облік здійснених операцій та складати відповідно бухгалтерську та податкову звітність.

Згідно з п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, відповідно до п. 46.2 ст. 46 цього Кодексу зобов’язані подавати Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом № 553, у якому декларують доходи і видатки (зокрема видатки, пов’язані з утриманням такої організації, оплатою праці керівника і працівників, та ін.), у строки, передбачені для подання декларації з податку на прибуток.

Отже, неприбуткові установи та організації, які не провадять будь-яку діяльність та у яких відсутні показники для декларування у Звіті, мають право не подавати до контролюючих органів такий звіт.

http://www.visnuk.com.ua/uk/faq/question/787 




← Предыдущая заметка
Энергетические единицы вместо кубометров газа - как это работает.
→ Следующая заметка
Украинцев через неделю обяжут провести энергоаудит за свой счет: сколько, кому и за что придется заплатить