Проект рішення Запорізької міської ради «Про затвердження Програми відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються ОСББ

Пояснювальна записка

до проекту рішення Запорізької міської ради «Про затвердження Програми відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на реалізацію енергозберігаючих проектів в житлово-комунальному господарстві на 2015 – 2019роки»

На розгляд сесії виноситься проект рішення Про затвердження Програми відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на реалізацію енергозберігаючих проектів в житлово-комунальному господарстві на 2015 – 2019роки».

На сьогодні енергоефективність та енергозбереження є пріоритетними напрямами енергетичної політики України. Це обумовлено економічним становищем та суспільно-політичною ситуацією в країні.

Впровадження енергоефективних заходів у житлових багатоквартирних будинків є одним з основних заходів реалізації Муніципального енергетичного плану міста Запоріжжя на 2014-2030 роки. Цей План розраховано на повне термальне та архітектурне оновлення міських, громадських та житлових будівель, на оновленнясистем енергозабезпечення міста, на зниження постійно зростаючого навантаження на бюджети мешканців та муніципальний бюджет Запоріжжя.

Фізичне та моральне старіння конструкцій та внутрішніх систем житлових будівель, поганий фізичний стан внутрішньобудинкових систем, низькі теплозахисні властивості огороджувальних конструкцій, відсутність засобів обліку теплової енергії та відсутність у споживачів технічної можливості для керування споживанням теплової енергії призводять до невиправдано високого обсягу споживання енергоресурсів

Стрімкий ріст цін на енергоносії змусив громадян впроваджуватиенергозберігаючізаходи в своїх оселях для подальшого зменшення витрат на паливно-енергетичні та водні ресурси.

Впровадження енергоефективних технологій в сфері житлово-комунального господарства нерозривно пов’язане з наявністю ефективного власника житла. Лише в будинках де створені та здійснюють свою господарську діяльність ОСББ та ЖБК можливе реальне впровадження енергозберігаючих заходів, які призводять до зменшення витрат енергоресурсів та як наслідок економії коштів мешканців цих будинків.

Створення ОСББ та сприяння їх розвитку є пріоритетними напрямками реформування системи житлово-комунального господарства в м. Запоріжжя.

Динаміка створення ОСББ за останні 3 роки наведена у таблиці.

 

/>
/>
/>
/> 
2013
2014
на 01.08.2015
Кількість створених ОСББ
0
5
19


Для прискорення та стимулювання процесу впровадження енергоефективних заходів, Програмою пропонується механізм використання коштівмісцевого бюджеті на відшкодування відсоткових ставок із залученими в банках короткостроковими кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам.

Стрімкий ріст кількості створених у м. Запоріжжя ОСББ обумовлює великий попит на залучення у кредитно-фінансових установах короткострокових кредитів для впровадження енергоефективних заходів.

Проаналізував надану кредитно-фінансовими установами інформацію щодо прогнозованої потреби в кредитних коштах для ОСББ та ЖБК, заплановано сплату відсотків за цими кредитами в період 2015-2019р.р. в наступних обсягах:

 

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

 
Обсяг фінансування, тис. грн.
За роками виконання
2015 рік (4 місяці)
2016 рік
2017 рік
2018 рік
2019 рік
1
2
3
4
5
6
7
Міський бюджет міста Запоріжжя
7651,2
76,2
1420,0
1860,0
2115,0
2180,0 

 

 

 

 

Заступник директорадепартаменту житлово-

комунального господарства

Запорізької міської ради О.П.Руденок

Інформація meria.zp.ua
← Предыдущая заметка
Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються ОСББ та ЖБК
→ Следующая заметка
Про затвердження програми відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються ОСББ