Громадські організації мають єдине вікно для отримання коду неприбутковості одразу при реєстрації

Для громадських об`єднань є додаткова хороша новина – є важлива норма, що передбачає єдине вікно для отримання коду неприбутковості для ГО одразу при реєстрації. Тепер не потрібно буде окремо йти в ДФС для отримання статусу неприбутковості. Це новація, на яку давно чекали в громадському секторі.

За словами Анастасії Шимчук, експерта проекту USAID “Громадяни в дії”, цю правку експертна група пролобіювала в останній момент. Вона зокрема, створить так зване єдине вікно для подання документів на реєстрацію й одразу на отримання коду неприбутковості для ГО, БО і інших неприбуткових організацій.

Реєстрація громадських та благодійних організацій, а також внесення змін до статутних документів таких організацій здійснюватиметься безкоштовно.

Крім того, зменшено час реєстрації громадських об’єднань до 3х робочих днів. Для благодійних – до 24х годин.

Спрощення процедури – електронні документи. Відтепер можна подавати документи на реєстрацію юридичних осіб через Інтернет.

Спрощується також процедура ліквідації громадських організацій.

У Законі чітко зафіксовано, що засновники втрачають свою “особливу” роль одразу після реєстрації ГО., Реєстратори вимагали від засновників різні документи, заяви тощо, тоді як ці засновники вже давно вийшли з ГО або навіть померли.
← Предыдущая заметка
Реформу ЖКХ в Запорожье поддерживают, но ленятся выполнять?
→ Следующая заметка
Уряд продовжив програму з енергоефективності на 2016 рік