Президент підписав Закон про енергомодернізацію

Метою закону є створення правових засад для впровадження нових інвестиційних можливостей, забезпечення прав і законних  інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації через механізм  енергосервісу. Закон пропонує визначити поняття енергосервісного договору і встановити його основні умови, врегулювати взаємовідносини між замовником і виконавцем енергосервісних послуг, визначити механізм встановлення вартості послуг з енергосервісних договорів, надати можливість бюджетним установам укладати енергосервісні договори терміном понад  1 рік, встановити гарантії для інвесторів в енергомодернізації щодо виплати винагороди  за досягнуту економію в рамках  енергосервісного договору, визначити прозорий механізм відбору переможця тендеру на надання енергосервісних послуг, затвердити лише грошову форму оплати за Енергосервіс.
Також Порошенко підписав закон № 328-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових  інвестиційних можливостей, забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення  масштабної енергомодернізації».Цей закон йде в прив'язці до попереднього закону № 327-VIII і вводить новий термін «довгострокове зобов'язання по Енергосервіс».
Цей закон надає право розпорядникам бюджетних коштів, в оперативному управлінні яких знаходяться будівлі, брати довгострокові зобов'язання по Енергосервіс. Також закон визначає, що обсяг видатків на оплату енергосервісу на відповідний бюджетний період встановлюється законом  про державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у складі бюджетних призначень відповідного головного  розпорядника бюджетних коштів. Нагадаємо, Верховна Рада прийняла відповідні законопроекти № 1313 і № 1409 9 квітня 2015 р. за документи проголосували 248 і 241 нардеп відповідно.