Децентралізація влади в Україні неможлива без ОСББ

За думкою народних депутатів від «Народного фронту» Віталія Сташук і Геннадія Кривошея поява в Україні ОСББ є одним з ключових кроків до повноційної децентралізації влади.
Про це нардепи заявили 23 червня в Черкасах у своєму виступі під час громадського обговорення «Актуальних питань функціонування ОСББ та тарифоутворення». Захід відбувся за ініціативинародного депутата Максима Полякова в Агенції підтримки підприємництва та інвестицій.
Голова підкомітету з питань підприємництва, співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея підкреслив важливість розуміння українцями нових можливостей, наданих новим законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», котрий набере чинності 1 липня поточного року. Серед переваг Кривошея називає спрощення процедури створення ОСББ, надання законом повних прав членам ОСББ регулювати для себе ціноутворення і тарифоутворення, дозвіл ОСББ на володіння земельною ділянкою, визначення з працівниками та послугами, які виконуватиметься на благомешканців будинку.
Обговорення допомогло представникам черкаських ОСББ дізнатися про суттєві новаційні зміни в законодавстві, а саме:
  • для визначення частки участі в ОСББ кожного мешканця використовувався квартирний принцип (одне помешкання – один голос), то тепер кількість голосів у кожного визначається відповідно до площі нерухомості.
  • якщо на загальні збори ОСББ прийшло менше 50% мешканців, думку тих, які були відсутні на зборах, можна дізнатися за допомогою письмових опитувань.
За словами секретаря комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Віталія Сташук, протягом наступних 12 місяців мешканці багатоквартирних будинків мають визначитися, створювати їм ОСББ або доручити управління будинком компанії-управителю (комунальному чи приватному підприємству). Якщо у зазначений термін цього не буде зроблено, вибір компанії-управителя замість мешканців надається органу місцевого самоврядування.
Гостей зі столиці здивувала черкаська практика «попід’їздних» лічильників, адже за законом можливі лише два суб’єкта-споживача комунальних послуг: будинок і квартира, тому вони призвали представників місцевої влади негайно відреагувати на такі ситуації, доки вони поодинокі, адже це є шлях до хаосув галузі в обрахунок послуг.
На думку одного з учасників обговорення, голови ОСББ Олега Голубенко (Київ), ОСББ мають стати первинною, найнижчою ланкою самоорганізації населення й навіть громадянського суспільства, яка формує відповідальне ставлення до власності, до подвір’я, до формування тарифів.
Учасники обговорення також наголосили на нових можливостях для малого підприємництва, які створює новий закон, адже це – чимало комунальних послуг, багато нових робочих місць.
Управління ЖКГ департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради наголосило, що сьогодні в місті налічується 149 діючих ОСББ (охоплення біля 10% багатоквартирних будинків) Загалом в багатоквартирних будинках мешкає понад 2\3 жителів Черкас.
За матеріалами procherk.info/