В Мелітополі пройшло навчання для майбутніх управителей житлових будинків

Протягом п’яти днів з 13 по 17 липня громадські активісти, керівники ОСББ та ЖБК, а також представники ініціативних груп міста Мелітополя навчались за програмою «Управитель житлового будинку».
Організатори навчання мали на меті змінити ставлення мешканців до житла та спільного майна багатоквартирного будинку, відродити у мешканців почуття господаря, і, як наслідок, шляхом створення ОСББ забезпечити належне утримання будинків та якісне надання послуг на підставі справедливих договірних відносин.
Під час навчання були розглянуті такі питання: 
І. Правові основи управління багатоквартирними будинками 
ІІ. Експлуатація житлових будинків та інженерних мереж 
ІІІ. Основи фінансової діяльності ОСББ та Управителя 
IV. Організація діяльності Керуючої компанії 
V. Практичні аспекти управління багатоквартирним будинком 
Разом з експертами учасники навчальної програми розбиралися в питаннях — як заощадити в умовах підвищення тарифів і як поліпшити якість життя в наших непростих умовах, як правильно обрати форму управління будинком та заключити договір, як оформити прибудинкову територію у власність та залучити кредитні кошти для термомодернізації будинку. 
Кожний хоче відчувати себе комфортно і в безпеці в своєму будинку і стати не тільки господарем квартири, а й повноцінним власником багатоповерхового будинку, поліпшити якість життя для себе і своїх дітей. Поодинці тут не впоратися, необхідно об'єднуватись з сусідами!
Експерти навчальної програми навчили учасників семінарів створювати Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, допомогли розібратися у питаннях розумного використання кожного метру площі квартири, будинку та прибудинкової території. 
Багато нарікань, учасники навчання висловили стосовно недосконалості законодавства, але, як підтверджує практика, нарікання, в основному виникають із-за невірного застосування чинного законодавства та, на жаль, недостатнього кваліфікаційного рівня спеціалістів, на яких покладені обов’язки щодо забезпечення управління житловими комплексами.
Ніхто не заперечує проти вдосконалення чинного законодавства, але його вірне застосування надає змогу уникнути багатьох конфліктів та побудувати більш-менш чітку та справедливу структуру взаємовідносин між співвласниками, суб’єктами природних монополій, виконавцями відповідних житлово-комунальних послуг, сервісними організаціями, кінцевими споживачами таких послуг та ОСББ.
Всі проблемні питання були розглянуті на практичних прикладах. Випускники навчальної програми підвищили свій рівень знань та стали більш компетентними в питання управління житловим будинком.
Семінари вели:
Шахов Максим Володимирович – експерт-практик в сферах ЖКГ.
Кувайцев Костянтин Юрійович — Заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької облдержадміністрації – начальник управління експлуатації житлового фонду та систем життєзабезпечення.
Сінделі Ірина Миколаївна – голова Асоціації «Власники житлових будинків Мелітополя», голова ОСББ «Мрія», керівник Ресурсного Центру Житлової Просвіти Запорізької області, експерт-практик ОСББ та захисту прав споживачів.
Скочий Катерина Сергіївна — експерт-практик фінансова діяльність ОСББ.