Семінар з питань ОСББ в Запоріжжі

21 січня 2015 року громадська організація «Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія» разом з Головним управлінням Державної фіскальної служби України в Запорізькій області провела для своїх членів – ОСББ та ЖБК міста Запоріжжя семінар на тему «Нове в законодавсті для ОСББ та ЖБК».
Ціль проведення семінару -  ознайомити членів громадської організації «Вікторія» із новими нормами податкового законодавства, які набрали чинності з 01 січня 2015 року та використання їх в практичній діяльності ОСББ та ЖБК.
На семінарі були присутні представники Головного управлінням Державної фіскальної служби України в Запорізькій області, Державних податкових інспекцій в м. Запоріжжя,  Запорізького міської ради та виконкому, департаментів ЖКГ ОДА та виконкому, ОСББ та ЖБК – члени громадської організації «Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія»; громадських організацій; ЗМІ.
Голова правління громадської організації «Вікторія» Людмила Шанц, відкриваючи семінар, привітала присутніх з Новим роком та  побажала присутнім щоб  2015 рік був надійним і стабільним, а мрії та цілі знайшли своє втілення. Крім того, вона подякувала Головному управлінню Державної фіскальної служби України в Запорізькій області за плідну співпрацю.
Начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Запорізькій області Ольга Кравець розповіла про новації Податкової реформи.
Про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та особливості справляння плати за землю у 2015 році розповіла головний державний інспектор відділу комунікацій з громадськістю ГУ ДФС у Запорізькій області Анна Москаленко.
Тетяна Гаман, головний державний інспектор відділу комунікацій з громадськістю ГУ ДФС у Запорізькій області, акцентувала увагу присутніх на змінах у податковому законодавстві з податку на прибуток, особливостях оподаткування неприбуткових організацій податком на прибуток та пасивних доходів.
Олена Бессонова, головний державний інспектор відділу комунікацій з громадськістю ГУ ДФС у Запорізькій області ознайомила бухгалтерів ОСББ та ЖБК з особливостями оподаткування доходів громадян, нарахуванням та сплатою військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Про порядок подання податкової звітності платниками податків розповіла начальник управління комунікацій ГУ ДФС у Запорізькій області Ольга Кравець.
У своєму виступі начальник відділу комунікацій з громадськістю Головного управлінню Державної фіскальної служби України в Запорізькій області Світлана Ніколова розповіла  присутнім про  порядок проведення перевірок податковими органами.
Консультант громадської організації «Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія» нагадала присутнім про внесення змін до кошторису ОСББ та ЖБК в зв’язку зі змінами в договорах по вивезенню ТПВ, технічному обслуговуванні ліфтів та диспетчерського зв’язку, про індексацію заробітної плати та про співпрацю з громадською організацією.
На питання представників ОСББ та ЖБК відповіли представники Головного управлінню Державної фіскальної служби України в Запорізькій області та громадської організації «Вікторія».
Підводячи підсумки семінару, голова правління громадської організації «Вікторія», подякувала  представникам Головного управління Державної фіскальної служби України в Запорізькій області за його змістовний семінар та висловила сподівання, що всі нововведення будуть використанні в практичній діяльності ОСББ та ЖБК.
Учасники семінару підписали звернення до міської ради стосовно затвердження розміру податку на землю та на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Учасники семінару отримали роздаткові матеріали.