Досвід Німеччини у розвитку відновлювальної енергетики

Основний постачальник блакитного палива для України створив умови, які вимагають від українського уряду рішучих кроків з організації незалежності власної енергосистеми. Це можливо зробити, базуючись на альтернативній енергетиці, як відбувається в розвинутих країнах Європи, зокрема в Німеччині. 
За словами видатного німецького фізика, розробника моделі «зеленого тарифу» Європи, екс-депутата Бундестагу Ганс-Йозеф Фелла, Україна повинна у стислі терміни зробити необхідні кроки:
  1. Забезпечити доступ до електричних мереж, оператори яких часто мають бізнес у газовій та вугільній індустріях, усім виробникам.  Має встановити економічно обґрунтований «зелений тариф» для всіх видів відновлювальної енергії.
  2. Забезпечити рівні правила гри. Виконання даних умов, а також ставка на біоенергетику, переробку біомаси/сміття та виробництво біовугілля зробить в країні енергетичну революцію.
  3. Фелл пропонує зглянутися на Німеччину: лише 15 років тому країна майже не виробляла електроенергії з вітру, сонця та біоресурсів. У 2000 році німецький уряд поставив за мету збільшити протягом десяти років частку відновлювальної енергії, яка на той час становила 6%, вдвічі. Результат перевершив всі очікування — замість 12% німці отримали 17%.
  4. На перших етапах електроенергія відновлювальних джерел енергії(ВДЕ), яка коштувала дуже дорого, субсидіювалася з бюджету Німеччини. Витрати (14 млрд євро) перекрилися в результаті збільшенням обсягів виробництва електроенергії з ВДЕ і зниження її вартості. Нині Німеччина експортує «зелену» енергію у Нідерланди. Крім того, це допомогло з працевлаштуванням: за 14 років працівників у цій галузі збільшилося у 10 разів.
  5. Статистичні дані говорять, що у 2010 році на підтримку та розвиток альтернативної енергетики у світі витратили 125 млрд доларів, тоді як на субсидування традиційної енергетики — в п'ять разів більше. Натомість Китай у 2014 році інвестував у ВДЕ більше, ніж у газо-, нафто- і вуглевидобуток.
  6. Частку ВДЕ Німеччина почала нарощувати, коли сонячна батарея коштувала 3,5 євро, сьогодні ж її можна купити за 90 центів.
  7. Які ще докази та обставини повинні змусити Україну активізувати виробництво електроенергії з ВДЕ?
  8. За матеріалами ecotown.com.ua/