Запровадження державної підтримки впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях (для домогосподарств та ОСББ)

5 березня 2015 року Урядовий комітет під головуванням Віце-прем'єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г. Зубко погодив пропозицію Держенергоефективності та Мінрегіону щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України, який передбачає механізм стимулювання населення, зокрема індивідуальних будинків, ОСББ та житлово-комунальних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів.
Проектом акта пропонується стимулювання широкого спектру енергоефективних заходів у житлових будівлях, зокрема:

— утеплення фасадів, горищ та фундаментів;
— модернізація систем освітлення;
— встановлення енергозберігаючих склопакетів;
— встановлення засобів обліку теплової енергії та води;
— облаштування індивідуальних теплових пунктів;
— встановлення теплових насосів;
— встановлення сонячних колекторів;
— заміна радіаторів опалення тощо.
Механізм передбачає відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів  у багатоквартирних та одноквартирних будинках за трьома напрямками у таких розмірах:

20% (але не більше 5 тис. грн) – діючий механізм заміни газових котлів.
30% (але не більше 10 тис. грн) – для фізичних осіб (населення) для впровадження заходів у одноквартирних будинках (та квартирах багатоквартирних будинків);
40% - для ОСББ (ЖБКдля впровадження заходів у багатоквартирних будинках.
Реалізація запропонованого Держенергоефективності механізму надасть можливість населенню скоротити споживання енергетичних ресурсів в оселях до 50%.
У 2015 році фінансування таких заходів передбачається за рахунок залишків коштів, які надійшли від Європейського Союзу за Угодою про фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії».
Джерело: сайт Держенергоефективності www.saee.gov.ua/ 

Відділ популяризації та зв’язків з громадськістю