Представники ОСББ вийшли з протестами до депутатів ВРУ

Наразіу Київі під вікнами Верховної Ради відбувається акція активістів, небайдужих до стану вітчизняного ЖКХ, зокрема власних будинків. Люди, зібралися із вимогами до парламентарів звернути увагу на проект закону № 1892, повернувши ОСББ та ЖБК статус неприбуткових організацій.
Розглядання законопроекту №1892 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій» заплановане на сьогодні, 17 березня.
Активісти наголошують, що громадяни України йдуть назустріч державі, створюючи ОСББ, проявляють себе, як свідомого власника житлового майна, взвалюючи на свої плечі занедбані будинки та комунікаційні системи. Держава за всі роки Незалежності не знайшла коштів на належне утримання житлового сектору, а зараз, замість допомоги, планує ще й оподаткувати ОСББ. Це означає, що кошти, що економлять члени ОСББ для проведення капітальних ремонтів та запровадження заходів з енергоефективності, з`їдять податки.
Оскільки українці і так повільно пристосовуються до змін, не проявляють належної активності у питаннях обслуговування власного житла (особливо у південних та східних областях), відмова ухвалити такий закон з боку народних обранців буде означати розпад багатьох ОСББ та новий соціальний вибух, адже напруження серед людей вже просто зашкалює.
Для інформації: з 1 січня 2015 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, які відібрали у українських ОСББ статус неприбуткових організацій та перевели на загальну систему оподаткування.