Формування ініціативної групи

Ініціатором створення об’єднання можуть виступати: колишній одноосібний власник будинку (уповноважений ним орган), власники приватизованих квартир або нежитлових приміщень.

Ініціативна група повинна складатися як мінімум з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень.

До складу ініціативної групи не можуть входити мешканці які не є власниками — орендарі, наймачі та ін.).

Обов’язки ініціативної групи складаються з юридичної, підготовчої та організаційної роботи, а саме:
• підготовка проекту статуту майбутнього об’єднання;
• підбірка та опрацювання законодавчої бази;
• проведення роз'яснювальної та агітаційної роботи серед мешканців, розповсюдження листівок;
• складання списку власників квартир і нежитлових приміщень, що бажають створити об'єднання;
• зібрання необхідної інформації про будинок і мешканців;
• обстеження технічного стану будинку;
• конкретизування видатків на ремонт, обслуговування, експлуатацію житлового будинку;
• економічний аналіз «доходів» та видатків об’єднання та підготує кошторис.

Після визначення достатнього кола зацікавлених власників житлових і нежитлових приміщень, ініціативна група повинна скласти їх список, зібрати інформацію про будинок і про мешканців будинку (технічний паспорт, кількість приватизованих і неприватизованих квартир, наявність вбудованих нежитлових приміщень та їх належність, площа, строки оренди, використання допоміжних приміщень, кількість мешканців будинку, що мають різні пільги, користуються субсидією).

Цією інформацією володіють ЖЕКі, але слід бути готовим до роботи з бюрократичним апаратом і розраховувати на свої сили та інші способи отримання інформації.

За отриманням і опрацюванням необхідної інформації слід переходити до агітаційної роботи. Спочатку треба працювати з окремими співвласниками, проводити «збори» під’їздів. До офіційного скликання установчих зборів варто провести так зване «інформаційне» зібрання співвласників, на якому ви зможете відповісти (взяти до уваги) запитання, які обов’язково будуть ставити мешканці будинку, вивчити настрій мешканців та зробити висновки — чи не зарано скликати установчі збори, може варто ще продовжувати агітаційну роботу, шукати нові аргументи за ОСББ.